GARANT Softcut kulmajyrsin 90° reiällä 40/5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla pehmeään työstöön, korkeaan tarkkuuteen ja suuriin leikkuutehoihin.
Uuden sukupolven vaihtopalakulmajyrsin, jossa on leikkuuvoimia vähentävä geometria MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai pienen syöttötehon karalle.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla lastuamissyvyyksillä, myös umpinaisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslaaduihin.
Varaosa
Vaihtopalojen ruuvit, sarja nro 219826 (8IP; 2,2 Nm).
Huomautus
Käytettäessä vaihtopaloja, joiden säde on yli 2 mm, vaihtopalapesää on muokattava.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Ei saa käyttää ramppaukseen tai ympyräramppaukseen!
Käytettäessä vaihtopaloja, joiden säde on yli 2 mm, vaihtopalapesää on muokattava.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 1335.. |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 20 mm |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 16 mm |
| Kääntöteräpalojen lukumäärä | 10 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 5 |
| Sarja | Softcut® |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21557940/5 |
|---|---|
| EAN | 4045197455321 |