GARANT Softcut -kulmajyrsin 90° MTC, reiällä 50/7 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla tasaiseen työstöön, korkeaan tarkkuuteen ja suuriin leikkuutehoihin.
Uusi sukupolvi suurtehokulmajyrsimiä, joissa on kääntöterät leikkuuvoimaa pienentävällä geometrialla MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karojen alhaisella syöttöteholla.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla lastuamissyvyyksillä, myös massiivisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslaaduihin.
Varaosa
Kääntöteräruuvit, sarja nro 219826 (8IP; 2,2 Nm).
Huomautus
Kun käytetään kääntöteriä, joiden säde on yli 2 mm, kääntöterätaskua on muokattava.
GARANT-momenttimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kiertojyrsintä; Rampaaminen; Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 1335.. |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Vapaa pituus | 40 mm |
| ⌀ d3 | 47 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 98 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 97 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.39 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 44.5 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 1,8 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21557550/7 |
|---|---|
| EAN | 4045197409379 |