GARANT Softcut kulmajyrsin 90° MTC, sylinterivarsi 25/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla tasaiseen työstöön, korkeaan tarkkuuteen ja suureen lastuamistehoon.
Uusi sukupolvi suurtehokulmajyrsimiä vaihtoterillä lastuamisvoimaa pienentävällä geometrialla MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karaispindeleille, joissa on alhainen syöttöteho.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla lastuamissyvyyksillä, myös massiivisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslaaduihin.
Varaosa
Vaihtoteräruuvit, sarja nro 219826 (8IP; 2,2 Nm).
Huomautus
Kun käytetään vaihtoteriä, joiden säde on suurempi kuin 2 mm, vaihtoteräpesää on muokattava.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän kanssa nro 674252 koko 8IP.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Rampaaminen; Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | sylinterivarrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 16 mm |
| Kokonaispituus ltot | 180 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 1335.. |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Ulkonemispituus l1 | 30 mm |
| ⌀ d3 | 22 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 48 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 47 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.88 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 19.5 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 219826 (8IP; 2,2 Nm) |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.9 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21556525/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197708069 |