GARANT Softcut -kulmajyrsin 90° Weldon-varrella 20/2 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla tasaisen työstön, korkean tarkkuuden ja suuren lastuamiskyvyn saavuttamiseksi.
Uusi sukupolvi suurtehokulmajyrsimiä vaihtopaloilla, leikkuuvoimaa pienentävällä geometrialla MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karalle, jossa on pieni syöttöteho.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla syvyyksillä, myös umpisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslaatuin.
Varaosa
Vaihtopalojen ruuvit, sarja nro 219826 (8IP; 2,2 Nm).
Huomautus
Kun käytetään vaihtopaloja, joiden säde on yli 2 mm, vaihtopalapesää on muokattava.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Ei saa käyttää ramppaukseen tai ympyräramppaukseen!
Kun käytetään vaihtopaloja, joiden säde on yli 2 mm, vaihtopalapesää on muokattava.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
| Kokonaispituus ltot | 95 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 1335.. |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 30 mm |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 45 mm |
| Kääntöteräpalojen lukumäärä | 6 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 2 |
| Sarja | Softcut® |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21557720/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197455260 |