GARANT Softcut kulmajyrsin 90° MTC Weldon-varsi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla sujuvaan työstöön, korkeaan tarkkuuteen ja suureen lastuamistehoon.
Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsimet vaihtoterillä, joissa leikkuuvoimaa pienentävä geometria MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai alhaisen syöttötehon karoille.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla syvyyksillä, myös täysmateriaalissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslaaduihin.
Varaosa
Vaihtoteräruuvit, sarja nro 219826 (8IP; 2,2 Nm).
Huomautus
Käytettäessä vaihtoteriä, joiden säde on yli 2 mm, vaihtoterätasku on muokattava.
GARANT-momenttimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän kanssa nro 674252 koko 8IP.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | weldon-varsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 16 mm |
| Kokonaispituus ltot | 85 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 1335.. |
| Halkaisija ⌀ | 14 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Ulkonemispituus l1 | 37 mm |
| ⌀ d3 | 12 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 26 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 26 mm |
| Ramppauskulma αmax | 2.03 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 8.5 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 0.8 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 215560 |
|---|---|
| EAN | 4045197408891 |