GARANT Softcut -kulmajyrsin 90° MTC, sylinterivarsi 25/4 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla tasaiseen koneistukseen, suureen tarkkuuteen ja korkeaan leikkaustehoon.
Uusi sukupolvi suurtehokulmajyrsimiä vaihtoterillä, joissa on MTC-käyttöön tarkoitettu leikkuuvoimia pienentävä geometria epävakaissa olosuhteissa tai pienen syöttötehon karakoneille.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla syvyyksillä myös täysistä työkappaleista. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslajeihin.
Varaosa
Vaihtoteräruuvit, sarja nro 219826 (8IP; 2,2 Nm).
Huomautus
Käytettäessä vaihtoteriä, joiden säde on yli 2 mm, vaihtoterätaskua on muokattava.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Rampaaminen; Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | sylinterivarrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
| Kokonaispituus ltot | 180 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 1335.. |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Ulkonemispituus l1 | 25 mm |
| ⌀ d3 | 22 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 48 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 47 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,88 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 19,5 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Fz-heliksi | 0,5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0,3 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 1,9 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21556525/4 |
|---|---|
| EAN | 4045197601803 |