GARANT Softcut -kulmajyrsin 90° MTC, kierteellä 20/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla tasaisen työstön, korkean tarkkuuden ja suurten lastuamisarvojen saavuttamiseksi.
Uusi sukupolvi suurtehokkaita kulmajyrsimiä vaihtopaloilla, joissa on leikkuuvoimaa pienentävä geometria MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karaan, jonka syöttöteho on pieni.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla lastuamissyvyyksillä, myös umpiotyökappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslaaduihin.
Varaosa
Vaihtopalojen ruuvit, sarja nro 219826 (8IP; 2,2 Nm).
Huomautus
Kun käytetään vaihtopaloja, joiden säde on suurempi kuin 2 mm, vaihtopalataskua on muokattava.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750, koko 2,2 käytetään terän nro 674252, koko 8IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | kierteellä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Kokonaispituus ltot | 30 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 1335.. |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Vapaa pituus | 30 mm |
| ⌀ d3 | 17 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 38 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 37 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.19 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 14.5 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Kiinnityskierre m | M10 |
| ⌀ d2 | 17.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 10.5 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.7 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21557020/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197409218 |