Aluking-tasojyrsin-/kulmajyrsin 90° HPC reiällä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tangentin suuntainen taso-/kulmajyrsin tarkkoihin 90° kulmiin. Osittain pystysuunnassa säädettävillä terillä parasta tarkkuutta varten. Tarkka kääntöterän kiinnitys kiristyspulttikiinnityksellä.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kokonaispituus ltot | 63 mm |
| Sopivat kääntöterät | BG.. 15L5.. |
| Halkaisija ⌀ | 125 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 40 mm |
| Vapaa pituus | 63 mm |
| Säätöruuvi | 219892 |
| Vetotappi | 219893 |
| Pultti-lukkoruuvi | 219894 (SW3; 5,0 Nm) |
| Säädettävät terät | 2 |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 214515 |
|---|---|
| EAN | 4045197610713 |