Kopiointijyrsin 93° 25/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalun suurempi jäykkyys vaihtoterän ja sen pesän välisen kiertosuojauksen ansiosta.
Kierrepidike vapaasti valittavaa jatkoa varten.
Käyttötiedot
Estää lastujen juuttumisen, erityisesti syvien taskujen jyrsinnässä.
Huomautus
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 0,9 käytetään terän nro 674252 koko 7IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | kierteelle4 |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | 93° kierteellä |
| Työstöstrategia | MTC |
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 35 mm |
| Sopivat kääntöterät | VDGT 11T2.. |
| ⌀ d3 | 23 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 48 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 48 mm |
| Ramppauskulma αmax | 4.01 aste |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 21.4 mm |
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 0 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 1.5 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 3.5 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Ulkonemispituus l1 | 35 mm |
| Kiinnityskierre m | M12 |
| ⌀ d2 | 20.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 12.5 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21185225/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197648594 |