Kopiointijyrsin 90° 16/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalun suurempi jäykkyys teräpalojen ja istukan välisen kiertosuojauksen ansiosta.
Kierrekinnitys halutulle jatkeelle.
Huomautus
GARANT-momenttimeisseli TQ nro 211750 koko 0,9 käytetään terän nro 674252 koko 7IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; rampaus |
|---|---|
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | 90° kierteellä |
| Työstöstrategia | MTC |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 35 mm |
| Sopivat kääntöterät | VDGT 11T2.. |
| ⌀ d3 | 14 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 30 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 30 mm |
| Ramppauskulma αmax | 6.9 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 12.4 mm |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 0 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 1.5 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 3.5 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Ulkonemispituus l1 | 35 mm |
| Kiinnityskierre m | M8 |
| ⌀ d2 | 12.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 8.5 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21185116/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197502155 |