Kopiointijyrsin 0° negatiivinen Weldon-varsi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jyrsinrunko differentiaalijaolla tasaiseen ja hienoon koneistukseen.
- Korkea aksiaali- ja radiaalinen pyörintätarkkuus.
- Portaaton uusi asennon säätö vaihtoterälle leikkuusärmän kulumisen yhteydessä.
Huomautus
RD..07 – ap max = 1,5 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 1,2 käytetään terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus |
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
| Kokonaispituus ltot | 135 mm |
| Sopivat kääntöterät | RD.. 0702 |
| ⌀ d3 | 9 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 30 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 25 mm |
| Ramppauskulma αmax | 3.89 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 7.23 mm |
| Asetuskulma κ | 15–28 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 0 astetta |
| Fz-heliksi | 1 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.49 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.5 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Ulkonemispituus l1 | 26 mm |
| Kosketuskulma | 15–28 astetta |
| Pituus ⌀ d1 | 80 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 212090 |
|---|---|
| EAN | 4045197192400 |