Kopiointijyrsin 0° negatiivinen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jyrsinrunko differentiaalijaolla tasaiseen ja hienoon työstöön.
- Korkea taso- ja pyörintätarkkuus.
- Portaaton teräpalojen uusi-asetustoiminto särmän kulumisen yhteydessä.
Huomautus
RD..07 − ap max = 1,5 mm.
Käytetään GARANT-momenttiruuvimeisseliä TQ nro 211750 koko 1,2 terällä nro 674252 koko 8IP.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; rampaaminen |
| Varren malli | kierteellä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Kokonaispituus ltot | 23 mm |
| Sopivat kääntöterät | RD.. 0702 |
| ⌀ d3 | 9 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 30 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 25 mm |
| Ramppauskulma αmax | 3,89 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 7,21 mm |
| Asetuskulma κ | 15–20 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 0 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.49 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.5 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Kiinnityskierre m | M8 |
| ⌀ d2 | 12.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 8,5 mm |
| Vapaa pituus | 23 mm |
| Kosketuskulma | 15–20 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 212100 |
|---|---|
| EAN | 4045197192448 |