Kopio- ja tasojyrsimet, indeksoidut weldon-varret 20/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Uusimman sukupolven kopio- ja tasojyrsimet. Indeksoidut pyöreät vaihtoteräpalat luovat vakaat edellytykset ja varmistavat palan tahattomalta kääntymiseltä käytön aikana. Vaihtoteräpalan ja teräpesän optimoitu muotosovitus takaa mahdollisimman korkean prosessivarmuuden.
Huomautus
ap max = 5,0 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään 674252 koko 9IP -terän kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Kiertojyrsintä; Kiertojyrsintä |
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | Indeksoitu Weldon-varrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
| Kokonaispituus ltot | 105 mm |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 219878 2 (9IP; 2,2 Nm) |
| Sopivat kääntöterät | RPK.10T3M0T |
| ⌀ d3 | 10 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 38 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 30 mm |
| Ramppauskulma αmax | 5.37 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 7.45 mm |
| Asetuskulma κ | 15–30 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 2 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.7 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 0.7 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Ulkonemispituus l1 | 55 mm |
| Kosketuskulma | 15–30 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21200320/2 |
|---|---|
| EAN | 4062406576462 |