Kopio- ja tasojyrsimet, indeksoitavat, reiällä 52/6 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven kopio- ja tasojyrsimet. Indeksoitavat pyöreät kääntöteräpalat luovat vakaat edellytykset ja varmistavat palan tahatonta kiertymistä vastaan käytön aikana. Optimoitu muotosovitus kääntöteräpalan ja teräpesän välillä takaa mahdollisimman korkean prosessivarmuuden.
Huomautus
ap max = 5,0 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 9IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ympyräjyrsintä |
| Varren malli | reiällä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiojyrsin |
| Usp1 | Indeksoitu, jossa porausreikä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | RPK.10T3M0T |
| ⌀ d3 | 42 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 102 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 94 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.02 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 39.45 mm |
| Asetuskulma κ | 15–30 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 2 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.7 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 2.5 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 52 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Vapaa pituus | 40 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Kosketuskulma | 15–30 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21200952/6 |
|---|---|
| EAN | 4062406587536 |