Kopio- ja tasojyrsimet, indeksoitavat 42/5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven kopio- ja tasojyrsimet. Indeksoitavat pyöreät vaihtopalaterät luovat vakaat edellytykset ja varmistavat palan tahattomalta kiertymiseltä käytön aikana. Optimoitu muotosovitus vaihtopalan ja palapesän välillä takaa mahdollisimman korkean prosessivarmuuden.
Huomautus
ap max = 5,0 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 9IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Varren malli | kierteellä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Kokonaispituus ltot | 42 mm |
| Sopivat kääntöterät | RPK.10T3M0T |
| ⌀ d3 | 32 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 82 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 74 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.36 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 29.45 mm |
| Asetuskulma κ | 15 - 30 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 2 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.7 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 2.5 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 42 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| ⌀ d2 | 28.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 17 mm |
| Vapaa pituus | 42 mm |
| Sisäinen | kyllä |
| Varren tyyppi | Kierteellinen |
| Varren mitat | M16 |
| Sopivat kääntöterät | RPK.10T3M0T |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21200642/5 |
|---|---|
| EAN | 4062406576547 |