Kopio- ja tasojyrsimet, indeksoidut 35/5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven kopio- ja tasojyrsimet. Indeksoidut pyöreät kääntöteräpalat luovat vakaat olosuhteet ja varmistavat teräpalat tahattomalta kääntymiseltä käytön aikana. Kääntöteräpalan ja teräpesän optimoitu muotosovitus takaa parhaan mahdollisen prosessivarmuuden.
Huomautus
ap max = 5,0 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750, koko 2,2 käytetään yhdessä terän nro 674252, koko 9IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Varren malli | kierteellä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Kokonaispituus ltot | 42 mm |
| Sopivat kääntöterät | RPK.10T3M0T |
| ⌀ d3 | 25 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 68 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 60 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.79 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 22,45 mm |
| Asetuskulma κ | 15–30 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 2 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.7 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 2.5 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 35 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| ⌀ d2 | 28,7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 17 mm |
| Vapaa pituus | 42 mm |
| Kosketuskulma | 15–30 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21200635/5 |
|---|---|
| EAN | 4062406576530 |