HM-täyssädevarsijyrsin 220° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkka säteittäinen muoto ilman profiilin vääristymistä.
Kaksinkertaisesti perähiottu vapaakulma.
Toleranssi: sädekontuuri = ± 0,01 mm.
Kiertokulmalla 220°.
Rakenne
Nimelliskoko ⌀: Dc = f8
Huomautus
Jälkihionta suoraviivainen.
Malli
Tarkka sädymuoto ilman profiilin vääristymiä.
Kaksinkertaisesti varmistettu vapaakulma.
Toleranssi: sädekontuuri = ± 0,01 mm.
Kietomiskulma 220°.
Käyttötiedot
P
575
P
390
P
390
P
280
P
200
M
200
K
575
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h5 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,03×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Täyssäde- ja päätyjyrsin |
| Tyyppi | H |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,03×D kopiovälijyrsinnässä |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max kopiojyrsinnässä | 0.06 mm |
| Säde r | 1 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 2 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 58 mm |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 1,5 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 1.7 mm |
| Vapaahionnan pituus | 10 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h5 |
| Syöttö fz kopiojyrsintään teräksessä < 1100 N/mm2 | 0.01 mm |
| Leikkuupituus lc | 1.5 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 207175 |
|---|---|
| EAN | 4045197126641 |