HM-kulmajyrsin, muoto C 45° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uudella suurtehopinnoitteella mahdollisimman pitkää käyttöikää varten.
Kulmatoleranssi ± 8 kulmaminuuttia.
Huomautus
Johteiden jyrsintään työkalu- ja koneenrakennuksessa.
Aja täyteen kosketukseen fz 50 %:lla.
Seuraajatuote numerolle 208035.
Käyttötiedot
P
105
P
90
P
90
P
80
P
60
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js16 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Normi | DIN 1833 |
| Tyyppi | N |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 8 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 67 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 6.3 mm |
| Muoto | C |
| Leikkuupituus | 6.3 mm |
| Tyyppi | N |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0.045 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208028 |
|---|---|
| EAN | 4062406397647 |