SideMill4C Radius 2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- ScandiTools
- Tuotenumero
- SCA5010200058050
- Varastotilanne
Tuotekuvaus
SideMill4C (150-151-152-153-155-156-160-161-162-167-168) on pinnoitettu neliteräinen jyrsin uusimmasta SideMill-sarjastamme, suunniteltu monipuoliseksi ratkaisuksi laajaan valikoimaan koneistustehtäviä. 49 asteen kierre- eli spiraalikulman ansiosta ja useina eri versioina (säde, viiste sekä viimeistelty hionta) sekä pitkinä että lyhyinä malleina tämä yleisjyrsin soveltuu erityisen hyvin dynaamiseen jyrsintään. Se toimii erinomaisesti myös sekä rouhinta- että viimeistelyjyrsimenä, mikä tekee siitä ihanteellisen teräkselle, karkaistuille ja eksoottisille materiaaleille. SideMill4C pystyy poistamaan suuria materiaalimääriä ja tuottaa samalla sileän pinnan.Ruostumattomalle teräkselle ja korkean kromipitoisuuden materiaaleille tarjoamme SideMill4X:n, SideMill4C:n erikoisversion. SideMill4C on myydyin tuotteemme ja sitä on yleensä varastossa Ø2–Ø25, mukaan lukien joitakin ainutlaatuisia mittoja. Jos haluttua mallia ei ole varastossa, suosittelemme tutustumaan UniMill-sarjaamme, joka tarjoaa samankaltaisen suorituskyvyn. Tarjoamme myös viisiteräisen version, DynaMill5C:n, vielä suuremman joustavuuden saavuttamiseksi.Kuten kaikki jyrsimemme, SideMill4C voidaan räätälöidä tarpeidesi mukaan. Ota yhteyttä, jos tarvitset toisen lastuamispituuden tai mitan – teemme sinulle räätälöidyn ratkaisun.Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Varsijyrsin |
|---|---|
| Tekniikka | SideMill4C (150-151-152-153-155-156-160-161-162-167-168) on pinnoitettu neliteräinen jyrsin uusimmasta SideMill-sarjastamme, suunniteltu monipuoliseksi ratkaisuksi laajaan valikoimaan koneistustehtäviä. 49 asteen kierre- eli spiraalikulman ansiosta ja useina eri versioina (säde, viiste sekä viimeistelty hionta) sekä pitkinä että lyhyinä malleina tämä yleisjyrsin soveltuu erityisen hyvin dynaamiseen jyrsintään. Se toimii erinomaisesti myös sekä rouhinta- että viimeistelyjyrsimenä, mikä tekee siitä ihanteellisen teräkselle, karkaistuille ja eksoottisille materiaaleille. SideMill4C pystyy poistamaan suuria materiaalimääriä ja tuottaa samalla sileän pinnan.Ruostumattomalle teräkselle ja korkean kromipitoisuuden materiaaleille tarjoamme SideMill4X:n, SideMill4C:n erikoisversion. SideMill4C on myydyin tuotteemme ja sitä on yleensä varastossa Ø2–Ø25, mukaan lukien joitakin ainutlaatuisia mittoja. Jos haluttua mallia ei ole varastossa, suosittelemme tutustumaan UniMill-sarjaamme, joka tarjoaa samankaltaisen suorituskyvyn. Tarjoamme myös viisiteräisen version, DynaMill5C:n, vielä suuremman joustavuuden saavuttamiseksi.Kuten kaikki jyrsimemme, SideMill4C voidaan räätälöidä tarpeidesi mukaan. Ota yhteyttä, jos tarvitset toisen lastuamispituuden tai mitan – teemme sinulle räätälöidyn ratkaisun. |
| Nimellinen ⌀ dc | 2 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 58 mm |
| Leikkuupituus lc | 5 mm |
| Säde r | 0,3 mm |
| Terien lukumäärä | 4 |
| Kierrekulma | 48 grad |
| Varsi | Sylinterimäinen |
| Pinnoite | Pinnoittamaton |
| Pinnoite | Obelagd |
| Terien lukumäärä z | 4 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | SCA5010200058050 |
|---|---|
| Valmistajan tuotenumero | 501.0200.058.050 |