HM-kaiverrusjyrsin spiraalinen 60° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erinomaiset pinnanlaadut 35° spiraalikulman ansiosta.
Suuremmille syöttönopeuksille 2 leikkuusärmän ansiosta. Kaiverrusjyrsin yleiskäyttöön lähes kaikkiin materiaaleihin. Uuden kehitetyn pinnoitteen ansiosta terän reunan kertymä estyy tehokkaasti myös alumiinissa tai ruostumattomassa teräksessä.
Käyttötiedot
Ääriviivojen kaiverrukseen.
Huomautus
fz kun ae = 1,0×D.
Käyttötiedot
N
180
N
220
N
300
P
130
P
115
P
110
H
35
P
80
P
65
M
90
M
70
S
50
K
100
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Viistejyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kartioupottimen kärkikulma | 60 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Kierrekulma | 35 astetta |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 30 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0.04 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 4 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 18 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Leikkuupituus | 5 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208086 |
|---|---|
| EAN | 4062406388867 |