Täyskovametalliset kaiverrusjyrsimet 60° pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Käyttöarvot
Ääriviivojen kaiverrukseen.
Huomautus
fz kun ae = 1,0×D.
Käyttötiedot
N
180
N
105
N
140
P
70
P
60
P
55
P
35
M
40
K
55
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Viistejyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kartioupottimen kärkikulma | 60 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 60 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0.03 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 20 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 54 mm |
| Leikkuupituus | 20 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 20 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208040 |
|---|---|
| EAN | 4045197129079 |