Päätyjyrsimet, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkuugeometria rampaukseen.
Eksentrinen takapäästö.
- Leveät, hienohiotut lastu-urat
- Erittäin hieno terien hionta – edistää erittäin puhtaita pintoja työkappaleessa.
- Erityinen lastukulma alumiinille.
Huomautus
Kiilaura jyrsintään.
Käyttötiedot
N
37
N
150
P
28
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Normi | DIN 844 B |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 1835 B h6:lla |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 22 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 11 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 141 mm |
| Leikkuupituus | 75 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 75 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.058 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191340 |
|---|---|
| EAN | 4045197101914 |