Päätyjyrsimet HSS-PM TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkausgeometria ramppausta varten.
Eksentrinen takahionta.
Erittäin korkeisiin koneistustehovaatimuksiin.
Huomautus
Urajyrsimenä (toleranssi e8) tai päätyjyrsimenä.
50 % parempi koneistuskapasiteetti verrattuna 2-särmäisiin jyrsimiin.
Suuremmat lastutilat kuin monisärmäisissä päätyjyrsimissä (etu pehmeissä materiaaleissa). Kiila-urien jyrsintään.
Käyttötiedot
N
110
N
138
P
83
P
64
P
64
P
37
P
32
M
23
M
18
N
110
K
55
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS PM |
| Normi | DIN 844 B |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6:lla |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 4 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 88 mm |
| Leikkuupituus | 38 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 28 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0.015 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191290 |
|---|---|
| EAN | 4045197531247 |