Varsi-/päätyjyrsimet HSS-PM TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkausgeometria ramppaukseen.
Epäkeskeinen päästö.
Erittäin korkeisiin työstösuorituskykyvaatimuksiin.
Huomautus
Urajyrsimenä (toleranssi e8) tai varsi-/päätyjyrsimenä.
50 % parempi lastuamisteho verrattuna 2-teräisiin jyrsimiin.
Suuremmat lastutilat kuin moniteräisissä varsi-/päätyjyrsimissä (etu pehmeissä materiaaleissa). Kiilaurien jyrsintään.
Käyttötiedot
N
110
N
138
P
83
P
64
P
64
P
37
P
32
M
25
M
18
N
110
K
55
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS PM |
| Normi | DIN 844 B |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 6 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Leikkuupituus | 13 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 13 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0.01 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191250 |
|---|---|
| EAN | 4045197101051 |