Varsijyrsimet HSS-Co8 TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkausgeometria rampitukseen.
Epäkesko takahionta.
Edullinen vaihtoehto.
Huomautus
Urajyrsimenä (toleranssi e8) tai varsijyrsimenä.
50 % parempi työstökapasiteetti verrattuna 2-teräisiin jyrsimiin.
Suuremmat lastutilat kuin moniteräisissä varsijyrsimissä (etu pehmeissä materiaaleissa). Kiilaurien jyrsintään.
Käyttötiedot
N
120
P
78
P
55
P
55
M
17
N
92
K
46
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Normi | DIN 844 B |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 18 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 18 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 92 mm |
| Leikkuupituus | 32 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 32 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0,03 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191260 |
|---|---|
| EAN | 4045197101440 |