Varrenjyrsimet HSS-Co8, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkaava geometria rampaukseen.
Epäkeskeinen takapinta.
Huomautus
Urajyrsimenä (toleranssi e8) tai varrenjyrsimenä.
50 % parempi työstökapasiteetti verrattuna 2-teräisiin jyrsimiin.
Suuremmat lastutilat kuin moniteräisillä varrenjyrs timillä (etu pehmeissä materiaaleissa). Kiila-urien jyrsintään.
Käyttötiedot
N
83
P
30
P
25
P
23
N
55
K
23
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Normi | DIN 844 B |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 2 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 51 mm |
| Leikkuupituus | 7 mm |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 7 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0.003 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191200 |
|---|---|
| EAN | 4045197100658 |