Minijyrsin HSS-PM
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkausgeometria ramppaukseen.
Epäkesko takaväistys. Varsi DIN 1835 B:n mukainen, varsitoleranssi h6. Yleiskäyttöinen leikkausgeometria. Voidaan käyttää urajyrsimenä ja sormijyrsimenä Weldon-pitimissä ja holkki-istukoissa.
Hyvä lastuamisominaisuus, erittäin kustannustehokas. Kiila-urien jyrsintään.
Erittäin korkeisiin työstötehovaatimuksiin.
Käyttötiedot
N
110
N
138
P
83
P
64
P
64
P
37
P
32
M
23
M
18
N
110
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS PM |
| Normi | Verstasnormi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, viisto ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | HB h6:lla |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | HB, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 3.5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1.75 mm |
| Korjauskerroin fz | 1,25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 37 mm |
| Leikkuupituus | 6 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 6 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0.003 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191380 |
|---|---|
| EAN | 4045197102256 |