Minijyrsin HSS-Co8
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkuugeometria rampitukseen.
Epäkesko vapautus. Varsi DIN 1835 B:n mukainen, varsitoleranssi h6. Yleiskäyttöinen leikkuugeometria. Voidaan käyttää urajyrsimenä ja päätyjyrsimenä Weldon-pitimissä ja holkki-istukoissa.
Hyvä leikkuukyky, erittäin edullinen. Kiilaurien jyrsintään.
Käyttötiedot
N
83
P
30
P
25
P
25
N
55
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Normi | Pajastandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | HB h6:lla |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | HB, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 4.3 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 4.3 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 38 mm |
| Leikkuupituus | 7 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 7 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0.005 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191360 |
|---|---|
| EAN | 4045197102065 |