Urajyrsimet
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkausgeometria ramppaukseen. Leveät, hienohiottu lastu-urat. Erittäin hieno terien hionta – tuottaa puhtaat pinnat työkappaleeseen. Uritukseen tai taskujen jyrsintään työkappaleen keskeltä.
Huomautus
Huom! Vain myötäjyrsintään.
Käyttötiedot
N
37
N
150
P
28
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Urajyrsimet |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Normi | DIN 844 B |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.05 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Halkaisija ⌀ | 7 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 7 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 66 mm |
| Leikkuupituus | 16 mm |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 16 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.018 mm |
| Tehokkaiden lastuavien särmien määrä z (täyspeittävä) | 2 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191100 |
|---|---|
| EAN | 4045197100467 |