Urajyrsimet, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kokonaispituus standardin DIN 844 pitkä mukainen.
Leikkuupituus standardin DIN 844 lyhyt mukainen.
Päätyleikkausgeometria rampaukseen.
Käyttötiedot
Kiila-urien jyrsintään tai taskujen jyrsintään työkappaleen keskellä.
Käyttötiedot
N
83
P
28
P
25
P
23
N
55
K
23
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Urajyrsimet |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Normi | DIN 844 B |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 16 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 123 mm |
| Leikkuupituus | 32 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 32 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0.042 mm |
| Tehokkaiden lastuavien särmien määrä z (täyspeittävä) | 2 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191080 |
|---|---|
| EAN | 4045197100221 |