Urajyrsimet HSS-PM
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pääterägeometria rampaukseen.
Erittäin korkeisiin koneistusteho-vaatimuksiin.
Käyttötiedot
Soveltuu kiila-urien jyrsintään tai taskujen jyrsintään työkappaleen keskelle.
Käyttötiedot
N
110
N
138
P
83
P
64
P
64
P
37
P
32
M
23
M
18
N
110
K
55
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Urajyrsimet |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS PM |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuuntainen |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Halkaisija ⌀ | 4.5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 4.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 51 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 7 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0.009 mm |
| Tehokkaiden lastuavien särmien määrä z (täyspeittävä) | 2 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191050 |
|---|---|
| EAN | 4045197099419 |