Urajyrsimet HSS-Co8, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkausgeometria ramppausta varten.
Käyttötiedot
Kiila-urien jyrsintään tai taskujen jyrsintään työkappaleen keskelle.
Käyttötiedot
N
37
N
83
P
28
P
23
P
23
N
55
K
23
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Urajyrsimet |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6:lla |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 16 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 79 mm |
| Leikkuupituus | 19 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 19 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0.048 mm |
| Tehokkaiden lastuavien särmien määrä z (täyspeittävä) | 2 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 191000 |
|---|---|
| EAN | 4045197099143 |