Jyrsin TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityinen leikkuugeometria alumiinille ja muoville.
Leikkaa sekä sivulta että päästä vain yhdellä leikkuusärmällä.
Pienennetyllä kiinnityksellä.
Koko 5×100 voidaan käyttää erityisesti vedenpoistourajyrsimenä.
Käyttötiedot
Uranjyrsintään alumiini- tai muovioviin ja -ikkunoihin korkeakierroksisilla erikoisjyrsinkoneilla (Elu, Haffner jne.).
Käyttötiedot
N
100
N
120
N
200
P
78
N
90
Tekniset tiedot
| Varren toleranssi | h6 |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js14 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi toleranssilla h6 |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js14 |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 5 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Leikkuupituus | 18 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.13 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 300 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 18 mm |
| Vapaahionnan pituus | 35 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 190750 |
|---|---|
| EAN | 4045197098733 |