Metallikatkaisulaikka, hieno, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikki terät on sivuilta vapaahiottu kuppihiomalla. Kaikissa koissa, joissa ⌀ 200 mm, sekä erittäin kapeissa terissä on vakauttava reiällinen kaulus. Tarkkuus, hammastusmuoto ja sivujen vapaahionta vastaavat DIN 1840:tä.
DIN 1837 A hienohampainen hammaskulmalla muoto A. Suorat hampaat, suhteellisen pienet lastutilat.
Käyttötiedot
Ohutseinäisille työkappaleille ja pienille leikkuusyvyyksille.
Huomautus
Pyöreys- ja aksiaalipoikkeama-arvot ovat huomattavasti paremmat kuin DIN 1840:n luvut, joissakin tapauksissa jopa 50 %.
Käyttötiedot
P
37
P
22
P
20
P
15
M
11
M
11
N
400
K
27
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Normi | DIN 1837 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reiän ⌀ | 10 mm |
| ⌀ | 40 mm |
| Paksuus | 6 mm |
| Terien lukumäärä z | 40 |
| Suurin sahaussyvyys | 10,25 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 10,25 mm |
| Korjauskerroin fz | 1,5 |
| Varren malli | reiällä |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 40 |
| Leikkuusyvyys ap | 6 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 175000 |
|---|---|
| EAN | 4045197242624 |