Laikkajyrsimet, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Siksakhammastus sekä reunaolake ja kiilaura.
Käyttötiedot
Ura- ja katkaisujyrsintään, kun vaaditaan suurta tarkkuutta ja pinnanlaatua kappaleen sivupinnoilla.
Huomautus
fz ae = 0,1 × D.
Käyttötiedot
N
200
P
19
P
19
P
19
M
9
N
180
Tekniset tiedot
| Jyrsintäprofiili | siksak-hammastuksella |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Laikkajyrsimet |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Normi | DIN 885 A |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js16 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | reiällä |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 750 n/mm2 | 0.04 mm |
| Leikkausleveys | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 14 |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren malli | reiällä |
| Reikä-⌀ h7 | 16 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 11.33 mm |
| Leikkausleveys | 10 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 185820 |
|---|---|
| EAN | 4045197097842 |