Kapea laikkajyrsin, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kolmelta sivulta leikkaava metallinen pyöröjyrsin, jossa on reiällinen kaulus ja kiilaura. Siksak-hammastus: vuorottelevan siksak-hammastuksen ansiosta nämä jyrsimet leikkaavat erittäin tasaisesti ja hienosti myös syvissä lastuissa.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisuun korkeilla vaatimuksilla tarkkuudelle ja pinnanlaadulle työkappaleen sivupinnoilla.
Huomautus
fz kun ae = 0,1 × D.
Käyttötiedot
N
200
P
19
P
19
P
19
M
9
N
180
Tekniset tiedot
| Jyrsintäprofiili | siksakhampaisella |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kiekkojyrsimet |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js16 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 750 n/mm2 | 0.04 mm |
| Leikkausleveys | 3 mm |
| Terien lukumäärä z | 22 |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren malli | reiällä |
| Reikä-⌀ h7 | 16 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 11.33 mm |
| Leikkausleveys | 3 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 185500 |
|---|---|
| EAN | 4045197097330 |