Adapteri veitsipää / ER-kiristysholkki
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Reiät, laipan vastinpinta ja ER-kiristysholkin istukka hiottu, runko ulkopuolelta kovakoneistettu parhaan pyörintätarkkuuden ja tasapaino-ominaisuuksien saavuttamiseksi. Mahdollisimman lyhyelle ulkonemalle sisäpuolisella kiristysmutterilla (vaihtoehtoisesti käytettävissä tiivistealuslevyn kanssa). Ontto kiristysruuvi sisäistä jäähdytystä varten.
Käyttötiedot
Erittäin joustava ja edullinen ratkaisu, tekee mistä tahansa veitsipään kiinnityksestä kiristysholkkikiinnityksen.
Toimitussisältö
Sis. ER-kiristysmutteri (sisäinen), kiristysruuvi.
Erikoistarvikkeet
Tiivistealuslevyt nro 309630; 309635.
Huomautus
Sopiva kiristysmutteri nro 309621.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Holkkipidike |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Normi | DIN 6357 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 38 mm |
| ER-kiristysholkeille | 32 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 48 mm |
| Kokonaispituus l | 92 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 301113 |
|---|---|
| EAN | 4062406099039 |