Tehokas puristusistukka varmistustoiminnolla SK 50
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Kovakoneistetut varret (tasainen käynti!).
- Erittäin suuri kiristysvoima pidentää käyttöikää ja parantaa pintaa.
- Keskeinen työkalunkiinnitys optimaalisella pyörintätarkkuudella.
- Sisäänrakennettu pituudensäätöruuvi.
- Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö.
Etu
Nopea ja helppo varmistus jyrsimen ulosvetämistä vastaan HB (Weldon) -pinnan kautta. Täydellinen kosketus jyrsimen ja pidikkeen välillä. Kompakti, värinöitä optimoiva muoto.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten ja HB-pinnalla varustettujen työkalujen kiinnittämiseen. Erittäin hyvin soveltuu raskaaseen lastuamiseen (HPC, TPC).
Toimitussisältö
Sis. holkkimutterin.
Huomautus
Kiristysreiän uria ei käytetä jäähdytysnesteen siirtoon. Jäähdytysnesteen syöttö mahdollinen vain suoraan työkalun läpi.
Tekniset tiedot
| Muoto | AD |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Kartio | SK 50 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Voimakiristysistukka |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 12 mm |
| Sopiva hakavain nro 628400 | 40/42 |
| Kiristysholkin ulkohalkaisija d | 40 mm |
| Kiristysvoima enintään | 430 Nm |
| A-mitta (pituus) | 74 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 300767 |
|---|---|
| EAN | 4062406261214 |