Voimakiristysistukka HSK-A 100
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Pieni kitka neulalaakerin ansiosta.
- Suojattu korroosionsuojapinnoitteella.
- Pöly- ja vesitiivis.
- Erittäin suuri puristusvoima pidentää käyttöikää ja parantaa pinnanlaatua.
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Keskitetty työkalunkiinnitys optimaalisella pyörintätarkkuudella.
- Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö.
Etu
Pidempi työkalun käyttöikä. Tärinää vaimentavat ominaisuudet. Korkea vakaus vahvistetun kiristysmutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen.
Toimitussisältö
Sisältää holkkimutterin.
Erikoislisävarusteet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, kiristysholkit nro 309566–309570 sekä nro 309575–309576. Kiristysavain nro 309747 tuotteelle nro 305539.
Rakenne
- Puristusvoima jopa 1000 Nm.
Rakenne
- Pieni kitka neulalaakeroinnin ansiosta.
- Suojattu korroosiosuojapinnoitteella.
- Pöly- ja vesitiivis.
- Erittäin suuri puristusvoima pidentää käyttöikää ja parantaa pintaa.
- RFID/Balluff-siruaukolla.
- Keskeinen työkalun kiinnitys optimaalisella pyörintätarkkuudella.
- Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö.
Etu
Pidempi työkalun käyttöikä. Tärinää vaimentavat ominaisuudet. Korkea vakaus vahvistetun kiristysmutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen.
Toimitussisältö
Sis. holkkimutterin.
Erikoistarvikkeet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, kiristysholkit nro 309566–309570 tai nro 309575–309576. Kiristysavain nro 309747 tuotteelle nro 305539.
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Kartio | HSK-A 100 |
| Muoto | A |
| Pidinstandardi | ISO 12164-1; DIN 69893 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 nopeudella 15000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Tuotetyyppi | Voimakiristyspakka |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 20 mm |
| Sopiva hakavain nro 628400 | 52 / 55 |
| Kiristysholkin ulkohalkaisija d | 52 mm |
| Kiristysvoima enintään | 1000 Nm |
| A-mitta (pituus) | 105 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 305538 |
|---|---|
| EAN | 2050001772060 |