Kutisteistukka Power Shrink Chuck Safe Lockilla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kutisteistukat mahdollisimman suureen lastunpoistokapasiteettiin suurteholastunpoistossa (HPC). Optimoitu rakenne yhdistää suuren jäykkyyden ja värinänvaimennuksen. Se säästää konetta, kara-akselia ja työkalua.
- Safe Lock -työkalun ulosvetosuoja estää työkalun tahattoman irtoamisen.
- Suurempi lastunpoistokapasiteetti suurempien kierroslukujen, syöttöjen ja lastuamissyvyyksien ansiosta.
- Lyhyemmät työstöajat.
- Rauhallisempi käynti, siten parempi pintalaatu ja työkalun, karan ja koneen hellävaraisempi käsittely.
- Kierteitetyt reiät tasapainotusta varten ruuveilla.
- Suljettavat Cool Jet -reiät.
- Pituudensäätöruuvi (säätöalue 10 mm).
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen toleranssiluokassa h6 Safe Lock -esihionnalla. Soveltuu kaikkiin kutistelaitteisiin, esim. induktio-, kontakti- ja kuumailmakutistelaitteisiin.
Erikoisvarusteet
Jyrsimet Safe Lock -esihionnalla, katso HM-jyrsimet.
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, kutistelaite nro 354210 – 354450, tasapainotusruuvisarja nro 309906 koko 180.
Huomautus
Lisää kutisteistukoita Safe Lockilla pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Muoto | A |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 12164-1; DIN 69893 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | 3 µm |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Kartio | HSK-A 63 ultralyhyt |
| Tuotetyyppi | Kutisteistukka |
| Työkalun ulosvedon varmistus | Safe-Lock h6 |
| Kiristysholkki d1 | 6 mm |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettava |
| ⌀ d2 | 22 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 29 mm |
| A-mitta (pituus) | 70 mm |
| Suurin kiinnityssyvyys le | 38 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 307935 |
|---|---|
| EAN | 4034221120403 |