Kutisteistukka Power Shrink Chuck Safe Lock -toiminnolla HSK-A100 lyhyt
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kutisteistukka maksimaaliseen koneistustehoon suurtehokoneistuksessa (HPC). Optimoitu muotoilu yhdistää suuren jäykkyyden ja värinänvaimennuksen. Se suojaa konetta, karaa ja työkalua.
- Safe Lock -työkalun ulosvetosuojusestää työkalun tahattoman irtoamisen.
- Suurempi koneistusteho korkeampien kierroslukujen, suurempien syöttönopeuksien ja suuremman lastuamissyvyyden ansiosta.
- Lyhyemmät koneistusajat.
- Tasaisempi käynti, mikäparantaa pintalaatua ja käsittelee työkalua, karaa ja konetta hellävaraisemmin.
- Kierteitetyt reiät tasapainotukseen ruuveilla.
- Suljettavat Cool Jet -reiät.
- Pituudensäätöruuvilla (säätöalue10 mm).
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnittämiseen toleranssiluokassa h6 Safe Lock -esihionnan kanssa. Sopii kaikkiin kutistelaitteisiin, esim. induktio-, kosketus- ja kuumailmakutistelaitteisiin.
Lisävarusteet
Jyrsimet Safe Lock -esihionnalla, ks. kovametallijyrsimet.
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, kutistelaitteet nro 354210–354450, tasapainotusruuvisarja nro 309906 koko 180.
Huomautus
Muita kutisteistukoita Safe Lock -toiminnolla saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Muoto | A |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 12164-1; DIN 69893 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | 3 µm |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Kartio | HSK-A100 lyhyt |
| Tuotetyyppi | Kutisteistukka |
| Työkalun ulosvedon varmistus | Safe-Lock h6 |
| Kiristysholkki d1 | 14 mm |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettavissa |
| ⌀ d2 | 33 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 60 mm |
| A-mitta (pituus) | 95 mm |
| Suurin kiinnityssyvyys le | 47 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 307940 |
|---|---|
| EAN | 4034221082916 |