Kapea hydraulistukka Master Chuck HSK-A 63 pitkä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Sirolinjainen muotoilu (4,5° – kontuuri, identtinen kutistekontuurin kanssa standardin DIN 69882-8 mukaisesti)
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Mahdollistaa supistusholkkien käytön.
- Lämpötilankesto 120 °C asti 4 tunnin ajan.
- Jopa 10-kertainen kiinnitysmomentti verrattuna vakiomalliseen hydraulistukkaan.
- Erittäin pieni lukitusruuvin kiristysmomentti – helppo käsitellä.
- Patentoitu uusi hydraulinen laajennusjärjestelmä – luotettava ja kestävä premium-tason keskeisyys.
Etu
Samat ominaisuudet kuin kutisteistukoissa:
- tarkkuus
- erittäin ohut, identtinen häiriökontuuri
Edut kutisteistukoihin verrattuna:
- parempi vaimennus
- helppo käsitellä
- joustavuus (supistusholkkien ansiosta)
- ei tarvita kutistusyksikköä (kustannukset, energiankulutus)
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä silloin, kun vaaditaan pienennettyä häiriökontuuria.
Poraus-, kalvaus- ja jyrsintätöihin.
Työkalujen kiinnitykseen, joissa varren toleranssi h6.
Toimitussisältö
Sisältää 6-kulmaisen T-kahvaisen avaimen.
Erikoistarvikkeet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, supistusholkit nro 302140; 302135 302145 302147 kukin koko 12 ja nro 302150; 302155; 302160; 302165 kukin koko 20.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Hydraulinen laajennusistukka pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnitykseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi pienin kiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustusmerkintöjä, jos käytetään erikoisrakenteita.
- Huomioi suurin käyttökierrosnopeus ja
- mukauta tarvittaessa yksilöllisiin olosuhteisiin.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisissa tiloissa.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on suuria pitoisuuksia pölyä, syttyviä kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistä jatkoja.
- Älä käytä sitä työkalujen kiinnitykseen.
- Älä lämmitä kutistusyksiköllä.
Rakenne
- Hoikka muotoilu (4,5°-kontuuri, identtinen DIN 69882-8:n mukaisen kutistuskontuurin kanssa)
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Supistusholkkien käyttö mahdollinen.
- Lämpötilankestävä 120 °C:een asti 4 tunnin ajan.
- Jopa 10-kertainen kiinnitysmomentti verrattuna standardiin hydraulistukkaan.
- Erittäin pieni kiristysmomentti lukitusruuville – helppo käsitellä.
- Patentoitu uusi hydraulinen laajennusjärjestelmä – luotettava ja kestävä premium-keskeisyys.
Etu
Samat ominaisuudet kuin kutisteistukoissa:
- tarkkuus
- äärimmäisen ohut, identtinen häiriökontuuri
Edut verrattuna kutisteistukoihin:
- Parempi vaimennus
- Helppo käsiteltävyys
- Joustavuus (supistusholkkien ansiosta)
- Ei tarvita kutistelaitetta (kustannukset, energiankulutus)
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä siellä, missä vaaditaan pienennettyä häiriökontuuria.
Poraus-, kalvaus- ja jyrsintätöihin.
Työkalujen kiinnitykseen varren toleranssilla h6.
Erikoisvarusteet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, supistusholkit nro 302140; 302135 302145 302147 (kukin koko 12) ja nro 302150; 302155; 302160; 302165 (kukin koko 20).
Tekniset tiedot
| Muoto | A |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 12164-1; DIN 69893 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Kartio | HSK-A 63 pitkä |
| Tuotetyyppi | Hydrolaajennusistukka |
| Työstöstrategia | HPC; HSC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | ei |
| Kiristysholkki d1 | 8 mm |
| Säätömatka v | 10 mm |
| ⌀ d2 | 21 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 27 mm |
| A-mitta (pituus) | 120 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 307503 |
|---|---|
| EAN | 4067263108382 |