Hydro Dehn -puristusistukka HPH lyhyt, kapea HSK-A 100
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- RFID-/Balluff-lastunreiällä.
Käyttötiedot
- poraamiseen, kalvintaan ja jyrsintään
- Korkea lastunpoistokapasiteetti (mutta ei erittäin raskaaseen lastunpoistoon).
Erikoislisävarusteet
Supistusholkit nro 302135–302187, jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, sylinterimäiset pyyhkimet nro 343720.
Huomautus
A-mitta0=0200 mm toimitetaan pyynnöstä!Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Hydraulinen laajennusistukka GARANT Basic pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnittämiseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi pienin kiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustusmerkintöjä, jos käytetään erikoisrakenteita.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistä jatkoja.
Rakenne
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- RFID/Balluff-lastureiällä.
Käyttötiedot
- poraamiseen, kalvamiseen ja jyrsintään
- Korkea lastunpoistokyky (ei kuitenkaan erittäin raskaaseen lastunpoistoon).
Erikoislisävarusteet
Supistusholkit nro 302135 − 302187, jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, sylinterimäiset pyyhkijät nro 343720.
Huomautus
A-mitta=200 mm toimitetaan pyynnöstä!
Tekniset tiedot
| Muoto | A |
|---|---|
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Kartio | HSK-A 100 |
| Tuotetyyppi | hydraulinen laajennusistukka |
| Työstöstrategia | HSC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, enint. 80 bar |
| Kiristysholkki d1 | 16 mm |
| Säätömatka v | 10 mm |
| ⌀ d2 | 38 mm |
| L3 | 45 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 50 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
| L2 | 53 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 307523 |
|---|---|
| EAN | 4062406544515 |