Kiristysholkki-istukka, erittäin kapea. 1-6 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- HSK-työpinnat työstetty.
- Varret kovasorvattu.
- RFID/Balluff chip -poraus.
- Kiristysholkki kiinnitetään kiristysruuvilla takaa istukan läpi, kiristysmutteria ei tarvita!
Etu
Erittäin kapea malli mahdollistaa myös vaikeapääsyisten kohteiden työstön esim. valmistettaessa työkaluja tai muotteja.
Suuri työskentelyalue ja optimoitu muoto, joka vähentää värähtelyä. Jäähdytys kiristysholkin avulla työkalun kautta tai vartta myöten.
Käyttö
Lieriövarrellisten työkalujen kiinnittämiseen standardin DIN 6499 mukaisesti.
Toimituksen sisältö
Sisältää kiristysruuvin ja T-kahvavääntimen.
Erikoistarvike
Jäähdytysaineputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, kiristysholkki nro 30 9563.
ALBRECHT -kiristysholkit nro 309572 ja 309573.
Tekniset tiedot
| Pidinstandardi | ISO 12164-1; DIN 69893 |
|---|---|
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Kartio | HSK-A 63 A = 120 |
| Työstöstrategia | HSC |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkkipidin |
| Muoto | A |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Jänneväli | 1–6 mm |
| Muoto | A |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 44 mm |
| A-mitta (pituus) | 120 mm |
| Tehollinen pituus ln | 30 mm |
| ⌀ d1 | 10.1 mm |
| ⌀ d2 | 13.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G3049821-6 |
|---|---|
| EAN | 4250261554156 |