Kutistesukkaistukka muoto AD BT 40, lyhyt
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Vastaa E-DIN 69882-8, muoto G.
Rakenne
- Erittäin kuumaluja teräs.
- Työkalujen integroitu pituussäätö, säätöalue 10 mm.
- Soveltuu HSS- ja HM-työkalujen kutistussovitukseen.
- Kaikki varret kovakoneistettu (tasainen käynti).
- RFID-/Balluff-sirun reiällä.
Etu
Kartion ja tasopinnan kaksoiskosketuksen ansiosta saadaan vakaampi ja tarkempi kiinnitystilanne:
- Parempi pinnanlaatu
- Pidemmät työkalun käyttöajat
- Jatkuva ankkurointi karaan (myös suurilla kierrosluvuilla)
- Parempi pyörintätarkkuus
BT-kaksoiskosketinkiinnitintä voidaan käyttää myös vakiomallisessa BT-konekarassa – ja päinvastoin. Kaksoiskosketuksen edut tulevat kuitenkin esiin vain kaksoiskosketinkiinnittimellä ja kaksoiskosketinkaralla.
Käyttötiedot
Työkalujen kiinnitykseen sylinterivarrella toleranssissa h6.
Erikoisvarusteet
Vetotapit (AB) nro 308760–308806,
kutistusjatke nro 302410–302417,
kutistustyökalut 354210–354400.
Tekniset tiedot
| Kartio | BT 40 lyhyt |
|---|---|
| Muoto | AD |
| Pidinstandardi | JIS B6339; JIS B6339 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Tuotetyyppi | Kutistukka |
| Kiristysholkki d1 | 25 mm |
| ⌀ d2 | 44 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 53 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
| a | 1 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 303850 |
|---|---|
| EAN | 4062406250720 |