Kutisteistukka muoto AD BT 40 A = 120
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Vastaa E-DIN 69882-8, muoto G.
Rakenne
- Erittäin kuumaluja teräs.
- Työkalujen integroitu pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Soveltuu HSS- ja HM-työkalujen kutistekiinnitykseen.
- Kaikki varret kovakoneistettu (rauhallinen käynti).
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
Etu
Kartion ja tasopinnan kaksoiskosketus muodostaa vakaamman ja tarkemman kiinnitystilan:
- Parempi pinnanlaatu
- Pidemmät työkalujen käyttöiät
- Jatkuva kiinnitys karaan (myös suurilla kierrosluvuilla)
- Parempi pyörintätarkkuus
BT-kaksoiskosketuspidintä voidaan käyttää myös standardissa BT-konekarassa – ja päinvastoin. Kaksoiskosketuksen edut tulevat kuitenkin esiin vain kaksoiskosketuspitimen ja kaksoiskosketuskaran kanssa.
Käyttötiedot
Työkalujen kiinnitykseen sylinterivarsilla toleranssiluokassa h6.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308760 − 308806,
kutistejatke nro 302410 − 302417,
kutistetyökalu 354210 − 354400.
Tekniset tiedot
| Kartio | BT 40 A = 120 |
|---|---|
| Muoto | AD |
| Pidinstandardi | JIS B6339; ISO 7388-2 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Tuotetyyppi | Krymppihukka |
| Toteutus | BT-DC |
| Kiristysholkki d1 | 20 mm |
| ⌀ d2 | 33 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 42 mm |
| A-mitta (pituus) | 120 mm |
| a | 1 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 303860 |
|---|---|
| EAN | 4067263014119 |