Hydraulipuristinistukka, kapea Master Chuck, muoto ADB BT 40 A = 90
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Kapea rakenne (4,5 asteen kontuuri, 1:1-kutistuskontuuri standardin DIN 69882-8 mukaan).
- RFID/Balluff-lastureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Supistusholkkien käyttö mahdollista.
- Kestää lämpötiloja jopa 120 asteeseen yli 4 tunnin ajan.
- Jopa 10-kertaiset kiristysmomentit ovat mahdollisia verrattuna tavalliseen hydrauliseen paisuntaporaan.
- Erittäin pieni lukitusruuvin kiristysmomentti – helppo käsitellä.
- Patentoitu uusi kiristysjärjestelmä HydroStretchillä – luotettava ja kestävä, huippulaatuinen keskeisyys.
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa.
Kun vaaditaan pienennetty häiriökontuuri.
Poraamiseen, kalvamiseen ja jyrsintään.
H6-varsi toleranssilla varustettujen työkalujen kiinnitykseen.
Toimitussisältö
Sisältää kuusiokolo T-kahva-avaimen.
Erikoislisävarusteet
Vetotapit (AB) nro 308600–308802, AB-istukka-avaimet nro 308820–308835, supistusholkit nro 302135–302187.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Hydraulinen paisuntaistukka pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnitykseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi pienin kiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustustietoja, jos käytetään erikoisrakenteita.
- Huomioi suurin työkierrosluku ja
- tarvittaessa sovita yksilöllisiin olosuhteisiin.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä laitetta alueilla, joissa on runsaasti pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistä jatkoja.
- Älä käytä sitä työkalujen kiinnittämiseen.
- Älä lämmitä kutistuslaitteella.
Rakenne
- Kapea rakenne (4,5 asteen kontuuri, 1:1 kutistuskontuuri standardin DIN 69882-8 mukaisesti).
- RFID/Balluff-lastureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Välitysholkkien käyttö mahdollista.
- Kestää jopa 120 °C lämpötiloja yli 4 tunnin ajan.
- Jopa 10-kertaiset kiristysmomentit mahdollisia verrattuna tavanomaiseen hydrauliseen laajennusistukkaan.
- Erittäin pieni lukitusruuvin kiristysmomentti – helppo käsittely.
- Patentoitu uusi kiristysjärjestelmä hydrostretchillä – luotettava ja kestävä huippulaatuinen keskeisyys.
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa.
Kun vaaditaan pienennetty häiriökontuuri.
Poraus-, kalvinta- ja jyrsintätöihin.
Työkalujen kiinnitykseen, varren toleranssi h6.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308600–308802, AB-istukka-avaimet nro 308820–308835, välitysholkit nro 302135–302187.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-2; JIS B6339 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Tuotetyyppi | Hydro-laajeneva kiristysholkki |
| Työstöstrategia | HPC; HSC |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 20 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 42 mm |
| A-mitta (pituus) | 90 mm |
| ⌀ d2 | 33 mm |
| Säätömatka v | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 303438 |
|---|---|
| EAN | 4067263265290 |