Micro-tarkkuus-istukan jatkokappale, lieriövarsi 1-6 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Hiottu ulko- ja sisäkartio.
- Varret kovasorvattu.
- RFID/Balluf chip -poraus.
- Kiristysholkki kiinnitetään kiristysruuvilla takaa istukan läpi, kiristysmutteria ei tarvita!
Etu
Erittäin kapea malli mahdollistaa myös vaikeapääsyisten kohteiden työstön esim. valmistettaessa työkaluja tai muotteja.
Käyttö
Lieriövarrellisten työkalujen kiinnittämiseen standardin DIN 6499 mukaisesti.
Toimituksen sisältö
Sisältää kiristysruuvin ja T-kahvavääntimen.
Erikoistarvike
Kiinnityspultit (AB) nro 308600 − 308806,
AB-kiristysavain nro 308820– 308835,
GARANT-kiristysholkit nro 309563,
ALBRECHT kiristysholkki nro 309572 – 309573.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kutistukka |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | 3 µm |
| Työstöstrategia | HSC |
| ⌀ d2 | 13 mm |
| L1 | 67 mm |
| ⌀ d | 20 mm |
| Avaimen väli sw | 19 mm |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G3007741-6 |
|---|---|
| EAN | 4250261555252 |