Kiristysholkki-istukka, erittäin kapea, sisäjäähdytyksellä 1-6 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Hiottu ulko- ja sisäkartio.
- Varret kovasorvattu.
- RFID/Balluf chip -poraus.
- Kiristysholkki kiinnitetään kiristysruuvilla takaa istukan läpi, kiristysmutteria ei tarvita!
Etu
Erittäin kapea malli mahdollistaa myös vaikeapääsyisten kohteiden työstön esim. valmistettaessa työkaluja tai muotteja.
Suuri työskentelyalue ja optimoitu muoto, joka vähentää värähtelyä. Jäähdytys kiristysholkin avulla työkalun kautta tai vartta myöten.
Käyttö
Lieriövarrellisten työkalujen kiinnittämiseen standardin DIN 6499 mukaisesti.
Toimituksen sisältö
Sisältää kiristysruuvin ja T-kahvavääntimen.
Erikoistarvike
Kiinnityspultit (AB) nro 308600 - 308806,
AB-kiristysavaimet 308820 - 308835,
GARANT-kiristysholkki nro 309563,
ALBRECHT-kiristysholkit nro 309572 - 309573.
Tekniset tiedot
| Kartio | SK 40 A = 120 |
|---|---|
| Työstöstrategia | HSC |
| Muoto | AD |
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkkipidin |
| Jänneväli | 1–6 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 42 mm |
| A-mitta (pituus) | 120 mm |
| Muoto | AD |
| Tehollinen pituus ln | 20 mm |
| ⌀ d1 | 10.1 mm |
| ⌀ d2 | 13.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G3007721-6 |
|---|---|
| EAN | 4250261554132 |