Voimakiinnityspesä SK 50 32 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Pieni kitka neularakereiden ansiosta.
- Suojattu korroosiosuojapinnoitteella.
- Pöly- ja vesitiivis.
- Erittäin suuri kiinnitysvoima pidentää käyttöikää ja parantaa pinnanlaatua.
- Joustava kiinnitysalue holkkien ansiosta.
- Keskinen työkalunkiinnitys optimaalisella pyörintätarkkuudella.
- Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö.
Etu
- Pidempi työkalun käyttöikä.
- Tärinää vaimentavat ominaisuudet.
- Korkea vakaus vahvistetun kiristysmutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen.
Toimitussisältö
Sis. holkkimutterin.
Erikoislisävarusteet
Vetotappi nro 308600–308806.
Kiristysholkit nro 309575–309576.
Tekniset tiedot
| Muoto | AD |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 nopeudella 15000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Kartio | SK 50 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Voimakiristysistukka |
| Kiristysholkki d1 | 32 mm |
| Sopiva hakavain nro 628400 | 68 / 75 |
| Kiristysholkin ulkohalkaisija d | 73 mm |
| Kiristysvoima enintään | 4000 Nm |
| A-mitta (pituus) | 105 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30078732 |
|---|---|
| EAN | 2050001771766 |